Wokółfaktu zaprasza na spotkanie z Wojciechem Jagielskim!

Plakat wydarzenia Wokół faktu - spotkanie z Wojciechem Jagielskim
Materiały Europejskiego Centrum Solidarności

14 grudnia będę miała zaszczyt i przyjemność poprowadzić spotkanie z Wojciechem Jagielskim. Odbędzie się ono w pięknych okolicznościach przyrody, w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Gwiazdka w tym roku rozpocznie się dla mnie wcześniej 😉 14 grudnia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się spotkanie z Wojciechem Jagielskim pod nazwą „Wokół faktu”. Będę miała przyjemność porozmawiać z wybitnym reportażystą o warsztacie reportera, kulisach wykonywania tego zawodu, cenie, jaką się za niego płaci oraz o tym, jak powinna wyglądać relacja czytelnik-reporter. Mam nadzieję wydobyć z autora więcej szczegółów na temat jego przygotowań do wypraw, nawiązywania kontaktów z bohaterami oraz oczywiście o tym, jak wygląda przebieg pracy nad przygotowywaniem książki. Będzie o czym rozmawiać!

Wokół faktu - spotkanie z Wojciechem Jagielskim

fot. Grzegorz Mehring / Archiwum ECS

Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z tym wybitnym reportażystą zapraszam 14 grudnia o godz. 18.00 do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Warto! Miałam przyjemność już rozmawiać z Wojciechem Jagielskim i zaręczam, że jest on pasjonującym rozmówcą 🙂

Na zachętę polecam wam wywiad z autorem: Rosja rozegrała kartę syryjską po mistrzowski. Dzięki Syrii jest już światowym mocarstwem

Wojciech Jagielski to dziennikarz, reportażysta i pisarz, który przez ćwierć wieku relacjonował największe konflikty zbrojne w Azji Środkowej, na Kaukazie oraz w Afryce. Autor znakomitych książek: Dobre miejsce do umierania, Modlitwa o deszcz, Wieże z kamienia, Nocni wędrowcy, Wypalanie traw, Trębacz z Tembisy oraz Wszystkie wojny Lary. Laureat wielu nagród m.in. Nagrody im. Prószyńskich, Nagrody Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera czy MediaTorów. Jego ostatnia książka otrzymała nominacje do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki oraz Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej w kategorii najlepsza książka.

Do zobaczenia! 🙂

14 grudnia, godz. 18

Europejskie Centrum Solidarności

pl. Solidarności 1, 80–863 Gdańsk

Tutaj znajdziecie recenzje Wszystkich wojen Lary: klik i klik

A tutaj Modlitwy o deszcz: Gdzie leży kraj, w którym nie ma nic?

fot. Grzegorz Mehring / Archiwum ECS

fot. Grzegorz Mehring / Archiwum ECS