Wokółfaktu.pl jest patronem medialnym książki „Ganges. Święci i grzesznicy znad boskiej rzeki”. W związku z tym wspólnie z Wydawnictwem Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać 2 egzemplarze książki.
„Ganges. Święci i gresznicy znad boskiej rzeki” George’a Blacka to podróż do innego świata. Autor wnikliwie i obszernie charakteryzuje Indie, nie uciekając od krążących na temat tego kraju mitów propagowanych już od lat 60. XX wieku, kiedy dzieci kwiaty masowo wyruszyły w tamtym kierunku, by szukać wolności i oświecenia.
Black opisuje też historię, politykę, religię, pochyla się nad problemami, jakie targają tym biednym krajem. Opowiada o rozlewających się na kolejne miasta dzielnicach nędzy, o zanieczyszczeniach, chorobach targających społeczeństwo. Ganges w ujęciu Blacka to mityczna rzeka, która przynosi życie, ale i je odbiera. Podzielona na trzy rozdziały opowieść o Indiach (forma nawiązująca do biegu rzeki) fascynuje i przeraża.
Wokółfaktu.pl jest patronem medialnym „Gangesu”, dlatego mieliśmy dla Was 2 egzemplarze książki!
Kto wygrał książki?
Książki otrzymują Kasia M. oraz Karina V. Gratulujemy! Poniżej znajdziecie ich nagrodzone wypowiedzi:
Kasia M.: „Jestem zdania, że wakacyjna lektura nie musi i być lekka, ani łatwa; powinna być ‚dobra’ – czyli taka, która wymaga skupienia, czasu i uwagi (oo które tak trudno w ciągu roku) oraz poruszająca wiele wew strun, by nie zapomnieć o niej zaraz po powrocie do zabieganej rzeczywistości. Dlatego w mojej walizce znalazła miejsce odkładana od dawna „na potem” kolejna książka z Serii Amerykańskiej, czyli „Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim” Jona Krakauera.Wcześniejsze spotkanie z autorem „Pod sztandarem nieba…”, z jego stylem opowiadania, przedstawiania wizji świata pozwala mi sądzić, iż Krakauer odnosząc się do jednego z wielu systemów, przypadków, przykładów, uzyskam uniwersalny przekaz stworzony ku przestrodze, z intencją inspiracji do poszukiwań własnych odpowiedzi, zdawania pytań, wątpienia … czy przypadek małego miasta gdzieś w USA może cokolwiek powiedzieć o istocie problemu w ogóle? Ja odpowiem: nie wiem – ale chętnie zbliżę się do odpowiedzi”.
Karina V.: „Ja planuję zabrać „Na marne” Marty Sapały, bo wybieram się na drugą część wakacji (pierwsza juz za mną) w quasi surwiwalowych warunkach, a sprawy marnowania i szanowania żywności ściśle się tu zazębiają. Podczas takich eskapad pod gołym niebem szczególnie zwracam uwagę na to, co jem, z reguły jest to niestety byle co. Łatwo też wtedy popaść w marnotrawstwo z powodu nieodpowiednich warunków do przechowywania jedzenia (np. na campingach często brakuje lodówek). Myślę, że ta lektura pomoże mi podejmować właściwe decyzje i znajdę w niej jakieś podpowiedzi, jak obchodzić się z żywnością nawet w trudnych warunkach wakacyjnych wojaży”.
Aby wygrać egzemplarz książki „Ganges. Święci i grzesznicy znad boskiej rzeki” należało odpowiedzieć na pytanie: „Jaki reportaż zabierzecie (lub zabraliście) na wakacje i dlaczego wybraliście tę książkę?”.
Gratulujemy!
George Black, Ganges. Święci i grzesznicy znad boskiej rzeki
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2019
Czytaj:
„Bułgarzy są przesądni. W kraju wciąż działa dużo jasnowidzek” [WYWIAD]
7 książek o Japonii. Znasz je wszystkie?
„Ameryka.pl” Doroty Malesy. Jak okiełznać życie na emigracji?