Dzień Reportażu na Warszawskich Targach Książki. Kogo spotkamy, co zobaczymy?

Warszawskie Targi Książki

Trwają Warszawskie Targi Książki. Jak co roku, sobota będzie Dniem Reportażu 🙂 Kogo spotkamy na Stadionie Narodowym w Warszawie i w jakich panelach dyskusyjnych będziemy mogli wziąć udział?

Każdy miłośnik non-fiction powinien w sobotę znaleźć się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dzień Reportażu rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa aż do godz. 19. Przez cały dzień będziemy mogli buszować wśród stoisk największych wydawców, porozmawiać z ulubionymi reporterami, wziąć udział w panelach dyskusyjnych. Wszystkie spotkania odbędą się w sali Londyn A. Gotowi na dzień pełen wrażeń? 😀

Godz. 11. Spotkanie z Karoliną Domagalską nt. książki Nie przeproszę, że urodziłam (nominowanej do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Czy ją otrzyma? Przekonamy się dziś wieczorem). Dyskusję prowadzi Lidia Ostałowska. Trzeba być!

Godz. 12-14. Dyskusja nt. tłumaczeń pt. „Podróże z reporterem”. W panelu wezmą udział Antonia Lloyd-Jones, Jacek Giszczak, Osman Firat Bas (laureat Nagrody Translatorskiej dla Tłumaczy Ryszarda Kapuścińskiego), Ewa van den Bergen-Makała.

Godz. 14. Spotkanie z Pawłem P. Reszką nt. książki Diabeł i tabliczka czekolady. pt. „Zło i dobro w jednym żyły domu”. Książka znalazła się w finale Nagrody Kapuścińskiego, a jej opis jest bardzo ciekawy. Spotkanie poprowadzi Mariusz Szczygieł. Kolejny obowiązkowy panel!

Godz. 15. Spotkanie z Michałem Książkiem nt. książki Droga 816, kolejnej finalistki nagrody. Dyskusję poprowadzi Katarzyna Nowak.

Godz. 16. Spotkanie ze Zbigniewem Parafianowiczem i Michałem Potockim nt. książki Wilki żyją poza prawem pt. „Janukowycz przegrał, a Ukraina, czy wygrała”? Panel poprowadzi Wacław Radziwinowicz z „Gazety Wyborczej”.

Godz. 17-18.30. Spotkanie z Jenny Nordberg nt. książki Chłopczyce z Kabulu pt. „Gra pozorów czy strategie oporu?”. W panelu weźmie udział tłumacz książki Za kulisami buntu obyczajowego w Afganistanie. Dyskusję poprowadzi Olga Stanisławska.

Inne ciekawe spotkanie w sobotę

Godz. 15. Panel dyskusyjny „Literatura i dziennikarstwo” z udziałem Katarzyny Bondy i katalońskich pisarzy. Czy twórczość dziennikarska może być uznana za sztukę? W jaki sposób dziennikarstwo jest w stanie uchwycić istotę teraźniejszości lepiej niż inne rodzaje twórczości literackiej? Stoisko 100/D13.

Będziecie na Dniu Reportażu? My już szykujemy aparat, notatnik i układamy w głowie plan dnia! 😀